sobota, 4 marca 2017

Owoc pasji jednego człowieka- Dartmoor

Dartmoor to polska firma obecna na rynku od kilku lat. Została założona przez pracowników, którzy odeszli z Velo i z roku na rok zyskuje coraz większe znaczenie w świecie profesjonalnych riderów.

Wszystko zaczęło się od Andrzeja Machy. To ten człowiek, obserwując nagły wzrost popularności sportów grawitacyjnych postanowił stworzyć własną firmę zajmującą się tworzeniem profesjonalnego sprzętu dla sportowców. Jego celem było tworzenie produktów o własnej i niepowtarzalnej jakości. Początkowo Andrzej Macha miał spore problemy ze skompletowaniem składu ludzi gotowych na podjęcie takiego wyzwania. Jak sam założyciel wspomina w jego firmie miało chodzić nie o proste projektowanie, tylko o styl życia i wynikające z niego pomysły. Przełomowym momentem było zaangażowanie do współpracy Janka Kilińskiego. Ten młody i utalentowany zawodnik stał się żywą reklamą firmy, a jego zacięcie do projektowania i znajomość potrzeb zawodników wniosły do firmy tak potrzebny powiew świeżości. Obecnie grupa osób tworząca Dartmoor rowery cały czas się powiększa. Coraz więcej zawodników postanawia zaufać projektom polskiego przedsiębiorstwa i zgadza się na sygnowanie sprzętu swoi nazwiskiem. Dwóch z nich znajduje się w pierwszej dziesiątce diamentowego FMB. Są to Czech Tomasz Zajda oraz Szymon Godziek. Dartmoor wspomaga ich nie tylko sprzętem. w niektórych wypadkach kontrakty zawierane z partnerami są o wiele bardziej rozbudowane. Obecnie marka Dartmoor celuje w produkcję gotowych rowerów do uprawiania dirtu, jednakże oferta firmy jest o wiele szersza.

Historia marki Dartmoor jasno pokazuje jak pasja jednego człowieka i sprzyjające okoliczności mogą doprowadzić do stworzenia czegoś wspaniałego. Firma cały czas sie rozwija i staje się rozpoznawalna w Europie i na świecie. Nowi zawodnicy przyłączają się do teamu Dartmoor i sygnują swoimi osobami sprzęt polskiej firmy. Pozostaje jedynie trzymać kciuki, aby pomyślna pasja Dartmoor trwała jak najdłużej i pozwoliła im się stać znaną na całym świecie firmą.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz